Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Najczęściej popełniane błędy w oświetleniu ogrodowym

Najczęściej popełniane błędy w oświetleniu ogrodowym

 

Ogrodnictwo jest sztuką, na temat której należy posiadać ogromną wiedzę, aby zaaranżować przestrzeń wokół swojego domu w prawidłowy sposób. Co prawda można postawić na inwencję twórczą, ale warto również kierować się pewnymi zasadami. Szczególnie, jeżeli chodzi o oświetlenie. W tym aspekcie warto unikać błędów, aby nie dopuścić do gorszej estetyki, obniżenia funkcjonalności ogrodu i pozostałych problemów.

 

1.Brak planu na stworzenie oświetlenia w ogrodzie

Plan oświetlenia ogrodowego, roślinności, jak i małej architektury to niezbędny aspekt tworzenia zielonej przestrzeni wokół domu. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy ogrodniczej lub samodzielnie rozplanować rozmieszczenie lamp ogrodowych. Internet daje dziś ogromne możliwości, jeżeli chodzi o tworzenie projektów. Możesz skorzystać z darmowych kreatorów do aranżacji ogrodu. Ważne, aby wszystko dobrze przemyśleć. Dzięki temu w Twoim ogrodzie nie będzie martwych, ciemnych punktów, zupełnie niefunkcjonalnych po zmroku.

 

2. Spontaniczne zakupy, zbyt dużo lamp w ogrodowej przestrzeni

Internet, choć umożliwia bardzo wygodne zakupy, skłania również do nabywania rzeczy w nadmiarze. Wchodząc na prolamp.pl możesz w jednym miejscu znaleźć tak wiele lamp, że trudno oprzeć się każdej z nich. Oczywiście cieszymy się z dużych zamówień, ale przestrzegamy przed pochopnymi decyzjami o zakupie. Warto dwa razy przemyśleć ilość lamp, których faktycznie potrzebujesz do oświetlenia ogrodu. Jeżeli będzie ich za dużo, będą nieatrakcyjnie wyglądały zarówno w dzień, jak i w nocy. Pożałujesz wydanych pieniędzy, a przecież nie o to chodzi. Czasem warto kupić mniej lamp, a wyższej jakości, lepiej dopasowanych do aranżowanej przestrzeni.

 

3. Niedopasowanie lamp do warunków terenowych

W naszej ofercie znajdziesz lampy niskie, średnie oraz wysokie. Każda z nich ma inną wysokość. Warto zwrócić na to uwagę, gdy decydujesz się na konkretny model. Dopasuj go do warunków panujących na Twojej działce. Na rozległym terenie niskie lampy ogrodowe po prostu znikną i nie będą zupełnie widoczne. Możesz wykorzystać je do oświetlenia konkretnych fragmentów przestrzeni. Jeżeli oczekujesz dostępu do dużej ilości światła, musisz wybrać lampy wysokie, tzw. latarnie ogrodowe, które wyglądają imponującą, a poza tym pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

 

4. Zbyt wiele stylów lamp w jednym ogrodzie

Postaw na jeden styl lamp ogrodowych, a uzyskasz harmonijną, pięknie oświetloną przestrzeń ogrodową. Nie ma nic gorszego niż mieszanie lamp nowoczesnych ze stylizowanymi. Jeżeli decydujesz się na klosz kulę, wszystkie lampy w Twoim ogrodzie powinny go posiadać. Jeżeli wolisz coś bardziej klasycznego, wybierz klosz 4-kątny lub 6-kątny dostępny w czarnym kolorze.

Wybierając lampy w jednym stylu, z podobnymi słupkami oraz kloszami, możesz cieszyć się z pięknego, świetlnego zaaranżowania ogrodu, który zarówno w dzień, jak i w nocy będzie prezentował się w nienaganny sposób.

 

Praktyczne zasady, których należy przestrzegać

Kierując się kilkoma prostymi zasadami, możesz zaaranżować przestrzeń ogrodową w wyjątkowy sposób, bez większego trudu. Nie traktuj ich jako ograniczenia kreatywności, ale sposób na piękne zagospodarowanie zielonej przestrzeni, z której z wielką przyjemnością można będzie korzystać.

 

>> Przeczytaj również: Oświetlenie ogrodu w stylu minimalistycznym. Jakimi zasadami warto się kierować?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email